خانه / اخبار / لغو برنامه توسعه هواپیمای منطقه ای بومی توسط دولت ترکیه

لغو برنامه توسعه هواپیمای منطقه ای بومی توسط دولت ترکیه

ترکیه بدون سر و صدا برنامه چند میلیارد دلاری تولید هواپیمای منطقه ای بومی برای بهره برداری نظامی و غیرنظامی را کنار گذاشت. مدیران ارشد این پروژه ضمن تائید خبر لغو آن اعلام کردند نتیجه چند مطالعه نشان داده است تولید بومی جت منطقه ای توسط دوست ترکیه از منظر اقتصادی توجیه پذیر نمی باشد. هزینه زیاد توسعه این هواپیما و عدم وجود چشم اندازی مثبت و روشن از بازار فروش آن یکی از دلایل اصلی کنار گذاشتن این برنامه اعلام شده است.

News-6-8-96-4-1در سال ۲۰۱۵ دولت ترکیه اعلام کرد ۵۰ فروند هواپیمای تی آر جت را خریداری خواهد کرد. در آن زمان تصریح شد این هواپیمای بومی بر اساس هواپیماهای دورنیر ۳۲۸ و دورنیر ۶۲۸ طراحی می شود. در قالب این برنامه قرار بود تولید چهار نمونه شامل یک جت منطقه ای با نام تی آر جی۳۲۸ و یک هواپیمای توربوپراپ منطقه ای با نام تی آر ۳۲۸ هرکدام با ظرفیت حمل ۳۲ سرنشین و یک جت منطقه ای تی آر جی۶۲۸ و توربوپراپ منطقه ای تی آر۶۲۸ هریک با ظرفیت حمل ۶۰ مسافر تولید و عرضه شود.

News-6-8-96-4-3شرکت اسن وابسته به شرکت آمریکایی سیرا نوادا پیش بینی کرده بود بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ فروند از چهار نمونه موردنظر در برنامه تی آر جی تولید و فروخته شود.

ww.defensenews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *