خانه / اخبار / خیز ایرباس برای تسلط بر بازار بالگرد سبک نظامی

خیز ایرباس برای تسلط بر بازار بالگرد سبک نظامی

بنابر جدیدترین گزارش پژوهش بازار در حوزه هواگردهای نظامی پیش بینی می شود در مدت ۱۵ سال آینده بیش از ۱۶۰۰ فروند بالگرد نظامی سبک در اقصی نقاط جهان تولید و عرضه شود. ارزش مالی این بازار ۲۲،۲ میلیارد دلار برآورد شده است. موسسه بین المللی فرکست در گزارش جدید خود روند تولید بالگردهای نظامی سبک (با وزن کمتر از ۷تن) را از سال ۲۰۱۴ تاکنون صعودی و رو به رشد ارزیابی کرده است.

News-12-8-96-1-1در سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۶۰ فروند از این نوع بالگردها تولید شده و این آمار در سال ۲۰۱۶ به ۲۰۸ فروند رسیده است و انتظار می رود تا پایان سال جاری میلادی تعداد کل بالگرد تولیدی در این رده از مرز ۲۱۷ فروند نیز بگذرد. در پیش بینی بازار این حوزه از هواگرد پیش بینی می شود نرخ تولید سالانه بالگردهای سبک نظامی در سالهای آینده روندی نزولی تا سال ۲۰۲۳ دنبال کند. گزارش فورکست نشان می دهد تولید این رده از بالگردها در سال ۲۰۲۳ به ۷۳ فروند در سال می رسد اما سال بعد از آن این تعداد به ۸۷ فروند افزایش یافته و تا سال ۲۰۳۰ بین ۷۵ تا ۸۷ فروند ثابت باقی می ماند.

News-12-8-96-1-3انتظار می رود بخش بالگردسازی ایرباس بیش از یک چهارم بازار بالگردهای نظامی سبک جهان در فاصله بین سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۳۱ را با تولید ۴۲۰ فروند از این نوع هواگرد در اختیار بگیرد. رتبه دوم در اختیار شرکت چینی آویکوپتر خواهد بود که با تولید ۳۰۱ فروند نزدیک به ۱۹ درصد بازار را به چنگ می آورد. رتبه های سوم و چهارن به ترتیب به شرکت هوانوردی هندوستان و شرکت بل هلی کاپترز می رسد.

www.upi.com

4 نظر

  1. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

  2. احتمال داره ایران از اینا بخره؟
    یا مهندسی معکوس کنه در چند َسال آینده؟

    • به علت محدودیتهای ناشی از تحریمهای بی منطق غرب مدتهاست که امکان خرید تجهیزات نظامی در این سطح وجود ندارد.
      البته همین محدودیتها موجب شده توان داخلی برای توسعه محصولات بومی صنعت دفاعی با انگیزه ای دوچندان تقویت شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *