خانه / اخبار / تکمیل یک گام دیگر از توسعه نمونه جدید بمب بدنه باریک آمریکا

تکمیل یک گام دیگر از توسعه نمونه جدید بمب بدنه باریک آمریکا

شرکت ریتون اعلام کرد مرحله اول از برنامه تولید نمونه جدید بمب بدنه باریک اس دی بی-۲ به سفارش ارتش آمریکا را با موفقیت پشت سرگذاشته است. فعالیتهای مربوط به این مرحله در تاسیسات ریتون در توسان آریزونا انجام شده و آزمایش و ارزیابی توسعه ای این بمبها به زودی آغاز می شود. بمب اس دی بی-۲ به خلبانان هواپیماهای حامل اجازه می دهد تا اهداف متحرک را در شرایط آب و هوایی و زمانی مختلف مورد اصابت قرار دهد.

این بمب در سه حالت مختلف هدایت می شود که شامل رادار موج میلیمتری برای کشف و ردیابی اهداف در شرایط آب و هوایی مختلف، فروسرخ راداری برای بهبود قابلیت تشخیص و تفکیک اهداف و لیزر نیمه فعال برای ردیابی اهداف متحرک زمینی می باشد. برد اس دی بی-۲ به ۴۲ کیلومتر می رسد. در حالیکه هواپیماهای نظامی آمریکا می توانند یک قبضه بمب ۲هزار پاوندی مارک-۸۴ را با خود حمل کنند، بدون تغییری اساسی امکان نصب چهار قبضه بمب اس دی بی-۲ بر روی پایلون آنها وجود دارد.

این بمب بدنه باریک می تواند در حین پرواز مسیر خود را تصحیح نماید. قرار است اس دی بی-۲ بر روی هواپیماهای اف-۳۵ و اف/ای-۱۸ئی/اف سوپر هورنت نیروی هوایی و نیروی دریایی ارتش آمریکا نصب شود. ریتون همچنین انتظار دارد یکپارچه سازی این بمب با هواپیماهای اف-۱۵ئی تا پیش از پایان سال جاری میلادی به پایان برسد.

www.upi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *