خانه / اخبار / طرح بوئینگ برای برنامه پهپاد نسل آینده نیروی دریایی آمریکا

طرح بوئینگ برای برنامه پهپاد نسل آینده نیروی دریایی آمریکا

بوئینگ از طرح اولیه خود برای شرکت در مناقصه نسل آینده پهپاد سوخت رسان هوایی نیروی دریایی ارتش آمریکا پرده برداری کرد. برنامه توسعه ام کیو-۲۵ای استین گری ویژه سوخت رسانی هوایی در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۸ وارد مرحله مهمی می شود. در این روز شرکتهای حاضر در مناقصه باید طرحهای خود را ارائه نمایند. نیروی دریایی آمریکا در اکتبر ۲۰۱۷ اسناد رسمی این مناقصه را اعلام کرده و از شرکتها خواسته بود تا یک پرنده بدون سرنشین با قابلیت سوخت رسانی هوایی را برای پشتیبانی و افزایش برد عملیاتی جنگنده های اف/ای-۱۸ سوپر هورنت، ئی ای-۱۸جی گراولر و اف-۳۵سی مستقر بر عرشه ناوهای هواپیمابر طراحی کنند.

بوئینگ با بیش از ۹۰ سال سابقه در تولید هواپیماها برای نیروی دریایی آمریکا امیدوارترین رقیب در این مناقصه می باشد. نیروی دریایی آمریکا بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از ناوگان عملیاتی اف/ای-۱۸ سوپر هورنت خود را در ماموریتهای سوخت رسانی هوایی بکار می گیرد در حالیکه آنها در اصل برای ماموریت رزمی و تهاجمی توسعه یافته اند. با ورود استین گری به خدمت عملیاتی، ناوگان سوپر هورنت بطور کامل بر حوزه تخصصی خود متمرکز خواهد شد.

شرکتهای بوئینگ، لاکهیدمارتین و جنرال اتمیکس در رقابت برای توسعه پهپاد آینده نیروی دریایی آمریکا حاضر هستند. علیرغم انتشار اخبار اولیه در مورد حضور نورثروپ گرومن، این شرکت از شرکت در این مناقصه کنار کشید.

https://sputniknews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *