خانه / اخبار / سفارش تولید موشکهای رهگیر جدید سامانه تاد به لاکهیدمارتین

سفارش تولید موشکهای رهگیر جدید سامانه تاد به لاکهیدمارتین

آژانس دفاع موشکی آمریکا قراردادی به لاکهیدمارتین اعطاء کرده که بر اساس آن ۱۰ قبضه موشک رهگیر سامانه دفاع هوایی ارتفاع بالای فاز ترمینال(تاد) برای تحویل به نیروی زمینی ارتش آمریکا تولید می شود. ازرش تقریبی این معامله ۴۵۹ میلیون دلار اعلام شده است. در دسامبر سال گذشته نیز سفارش مشابهی برای تولید ۱۰ فبضه موشک رهگیر تاد به شرکت آمریکایی لاکهیدمارتین ارائه شده بود که ارزش آن سفارش از ۵۵۳ میلیون دلار تجاوز می‏ کرد.

بر این اساس در مجموع ۱،۲ میلیارد دلار سفارش برای تولید این موشک رهگیر به شرکت سازنده ارائه شده است. موشکهای رهگیر سامانه پدافندی ارتفاع بالای تاد برای رویارویی با موشکهای بالستیک در فاز پایانی پرواز طراحی شده است. در واقع این موشک بخشی از موشک بالستیک مهاجم را هدف قرار می دهند که در آخرین مرحله از پرواز پس از بازورود به جو زمین به سوی هدف روانه می شود. سامانه دفاعی تاد جزئی مهم از برنامه سپر دفاع ضدبالستیک آمریکا به شمار می‏ رود.

www.upi.com

2 نظر

  1. سلام و احترام خدمت مدیر وبسایت
    بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم تبریک میگم سایت خوبی طراحی کردید خواستم از زحماتتون تشکر کنم، باز هم مطالب وبسایت شمارو پیگیری و استفاده خواهم کرد
    مچکرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *