خانه / مقالات آموزشی و ترویجی / نمونه دریایی کاموف-۲۲۶تی؛ بالگردی برای هند

نمونه دریایی کاموف-۲۲۶تی؛ بالگردی برای هند

شرکت راشن هلی کاپترز تائید کرده است که نیروی دریایی هند در حال بررسی سفارش نمونه دریایی بالگرد کاموف-۲۲۶تی می باشد. این نیرو بدنبال دستیابی به یک بالگرد چندمنظوره دریایی برای انجام ماموریت های امداد و نجات، گشت زنی ساحلی، پایش محیط دریایی، مبارزه با تروریسم و مدیریت بحران می باشد. دولت هند اخیرا موافقت خود را با خرید ۲۰۰ فروند بالگرد کاموف-۲۲۶تی برای تامین نیاز نیروی هوایی این کشور در زمینه تجسس و شناسایی اعلام کرده است. بالگرد کاموف-۲۲۶تی از ابتدا در فهرست نیروی دریایی هند به عنوان رقیبی برای بالگرد ال یو اچ قرار نداشت اما پس از توافق با شرکت روس تک برای تولید مشترک نمونه دریایی این بالگرد روسی تصمیم فرماندهان ارشد هندی تغییر کرد.

روس تک شرکت بالاسری مجموعه های صنعتی بزرگ روسی شامل راشن هلی کاپترز و روس آبورون اکسپورت است. هر دو این شرکتهای روسی سهامدار شرکت مشترک بالگردسازی هند و روسیه موسوم به آی آر اچ ال هستند که در ماه می ۲۰۱۷ برای تولید کاموف-۲۲۶تی در بنگالور هند تاسیس شد. شرکت هوانوردی هندوستان (اچ ای ال) سهامی معادل ۵۵ درصد از این شرکت دو ملیتی را در اختیار دارد. هیاتی از وزارت دفاع هند در ماه آوریل ۲۰۱۸ از دفتر طراحی کاموف و کارخانه های تولیدی شرکت راشن هلی کاپترز در اولان اوده بازدید کرد. قرار است در این تاسیسات ۶۰ فروند اولیه سفارشی کاموف-۲۲۶تی برای هند تولید شود و پس از صدور مجوز لازم، تولید ۱۴۰ فروند دیگر از این بالگرد در تاماکورو هند آغاز شود. سران هند و روسیه در دسامبر ۲۰۱۵ قرارداد تولید مشترک ۲۰۰ فروند بالگرد کاموف-۲۲۶تی را به امضاء رساندند.

مدیران ارشد راشن هلی کاپترز امیدوارند پروژه تولید تحت لیسانس نمونه دریایی کاموف-۲۲۶تی را گسترش دهند. تاکنون شش فروند از این نمونه به نیروهای امنیتی فدرال روسیه (موسوم به اف اس بی) تحویل داده شده است. برای سهولت حمل و نقل پره های این بالگردها تا می شوند و علاوه بر تجهیزات اویونیک ویژه دریایی به سامانه های دید در شب و یک مسلسل ۷،۶۲ میلی متری نیز مجهز شده اند. کاموف اولین بار نمونه دریایی بالگرد ۲۲۶تی را در سال ۲۰۰۵ به اف اس بی پیشنهاد داد اما در آن زمان این سازمان امنیتی روس به دنبال خرید بالگردهای اروپایی برای تجهیز ناوچه های گشت زنی ساحلی خود بود. پس از افزایش تنش میان روسیه و غرب نهایتا بالگردهای کاموف-۲۲۶تی در نوامبر ۲۰۱۵ توسط اف اس بی انتخاب شدند. دو فروند آخر از سفارش اف اس بی در آوریل ۲۰۱۸ تحویل داده شد. طراحی کاموف-۲۲۶ بر اساس یک شاسی استاندارد مشترک و ماژولهای کابین قابل تعویض انجام شده که ظرفیت حمل شش سرنشین و یا تجهیزات ماموریتی مرتبط را دارند.

نمونه اولیه این بالگرد نخستین بار در سال ۱۹۹۷ پرواز و از سال ۲۰۰۲ عملیاتی شده است. تا سال ۲۰۱۱ کاربران آن مشکلاتی در بهره برداری عملیاتی از آن داشتند اما با معرفی نمونه ۲۲۶ای مجهز به موتور پرقدرت توربومکا آریوس-۲جی۱ معضلات عملیاتی مرتفع شد. تا زمان تهیه این متن بیش از ۷۰ فروند از این بالگرد تولید و عرضه شده که از این میان ۴۰ فروند به نیروی هوافضای روسیه، ۲۰ فروند به سایر نهادهای دولتی روسیه و بقیه به چند سازمان غیرنظامی این کشور تحویل داده شده است.

www.ainonline.com

 

20 نظر

 1. با سلام و درود ممنون از محتوای مفیدی که درون وب سایت قرار میدین موفق باشین

 2. سایتتون پرمحتواست لذت بردم از مطالب اشتراکی موفق باشید

 3. مطالبی که در سایت به اشتراک میزارید بسیار جامع و مفید می باشد

 4. مطالب سایت عالیه، سعی میکنیم بیشتربه سایتتون سربزنم.

 5. سپاس از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قراردادید

 6. به بقیه هم پیشنهاد میکنم این سایت رو دنبال کنن
  طراحی سایت خوبی دارید موفق و پیروز باشید

 7. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید

 8. موضوعات بسیار کاربردی و ریشه ای رو در سایتتون مطرح میکنید

 9. محتوا و مطالبی که به اشتراک میزارید بسیار آموزنده ست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *