خانه / اخبار / نمایش تسلیحات جدید ارتش اردن در نمایشگاه سافکس ۲۰۱۸

نمایش تسلیحات جدید ارتش اردن در نمایشگاه سافکس ۲۰۱۸

نیروی هوایی سلطنتی اردن برای اولین بار در نمایشگاه دفاعی سافکس۲۰۱۸ یکی از پهپادهای رزمی مسلح چینی آویک سی اچ-۴بی خود را در معرض دید عموم قرار داد. این نمایشگاه در روزهای هشتم تا دهم ماه می در امان پایتخت اردن برگزار شد. پهپادهای اچ-۴بی اردن در آوریل ۲۰۱۶ به نیروی هوایی ارتش این کشور تحویل داده شد و در پایگاهی در نزدیکی شهر الضرقاء استقرار یافت. اردن پنج فروند از این پهپادها را عملیاتی کرده که هر کدام ایستگاه کنترل زمینی مستقل متعلق به خود را دارد.

ارتش اردن در حال حاضر از این پرنده ها برای انجام ماموریتهای شناسایی و پایش مرزی استفاده می کند. اردن این پهپادها را به موشکهای هدایت شونده لیزری ای آر-۱ و بمبهای هدایت شونده اف تی-۹ مسلح کرده است. در این نمایشگاه بین المللی همچنین سامانه موشکی ضدتانک ترمیناتور در غرفه شرکت تجهیزات دفاعی جادارا به نمایش درآمده است. این موشک کالیبر ۱۰۷ میلی متر دارای برد کمینه ۱۰۰ متر و برد بیشینه ۲،۵ کیلومتر می باشد و در دو نمونه مجهز به سرجنگی شدید الانفجار (هیت) و مجهز به سرجنگی ترکیبی شدیدالانفجار و ترکشی (اچ ئی-فراگ) عرضه می شود.

سرجنگی این دو نمونه به ترتیب می توانند به میزان ۵۵۰ میلی متر و ۵۰ میلی متر در پوششهای زرهی نفوذ کنند. این سامانه موشکی از سامانه هدایت لیزری نیمه فعال برای تثبیت مسیر بهینه به سوی هدف زرهی استفاده می کند. ارتش اردن قصد دارد پیش از عملیاتی کردن سامانه موشکی ترمیناتور، برای آزمایش و ارزیابی میدانی آن را به مدت دو ماه انجام دهد.

www.janes.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *