خانه / اخبار / آغاز پروازهای آزمایشی دومین فروند ام سی-۲۱

آغاز پروازهای آزمایشی دومین فروند ام سی-۲۱

دومین فروند تولیدی از نمونه اولیه جت مسافربری ام سی-۲۱ نخستین پرواز خود را انجام داد. این رویداد در فاصله یکسال از انجام نخستین پرواز اولین فروند این هواپیمای روسی محصول شرکت ایرکوت تحقق یافت. دومین فروند ام سی-۲۱ در روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه از باند پروازی شرکت ایرکوت برخاست و بیش از یک ساعت و هفت دقیقه پرواز کرد. بنابر اعلام ایرکوت این هواپیما آزمایشهای اولیه برای بررسی پایداری، باز و بسته شدن ارابه فرود و باز کردن سطوح کنترلی بال در شرایط مختلف را انجام داد. این هواپیما در نخستین پرواز تا ارتفاع ۱۰هزار پا اوج گرفت و سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را تجربه کرد.

همه رفتارهای پروازی هواپیما نرمال و طبیعی بوده و اهداف از پیش تعیین شده برای تست محقق شد. شرکت سازنده در تاریخ ۲۵ مارس دومین فروند از نمونه اولیه ام سی-۲۱ را از خط تولید به بخش آزمایشهای پروازی منتقل کرد. این تلاش بخشی از برنامه ایرکوت برای دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی ام سی-۲۱ به شمار می‏ رود. نخستین پرواز تولیدی ام سی-۲۱ در سال گذشته میلادی در تاریخ ۲۸ می معادل ششم خرداد ۱۳۹۶ اولین پرواز خود را انجام داد. هر دو فروند تولیدی از نمونه اولیه این جت مسافربری روسی به موتورهای پرات اند ویتنی پی دبلیو۱۴۰۰جی مجهز هستند.

سومین فروند از این هواپیما در حال گذراندن تستهای استاتیکی است. در عین حال ایرکوت مقدمات لازم را برای آغاز تولید انبوه ام سی-۲۱ فراهم می آورد. اولین فروند تولیدی ام سی-۲۱ در موسسه گروموف در مسکو مستقر است و تاکنون آزمایشهای مختلفی شامل پرواز با یک موتور خاموش، ارزیابی پایداری در موقعیت های مختلف نشست و برخاست و پرواز در ارتفاع زیاد را پشت سر گذاشته است. ایرکوت بر اساس نتایج بدست آمده از آزمایش سازه بال تحت شرایط بحرانی در سال گذشته تقویت سازه بال در نمونه های تولیدی نهایی را در دستور کار قرار داد.

www.flightglobal.com

2 نظر

  1. با سلام و درود ممنون از محتوای مفیدی که درون وب سایت قرار میدین موفق باشین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *