خانه / اخبار / رضایت سی اف ام از فروش موتورهای لیپ

رضایت سی اف ام از فروش موتورهای لیپ

شرکت سی ام اف اینترنشنال بیش از ۳۰۳ موتور توربوفن لیپ را در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به مشتریان تحویل داده است. سافران شریک سی اف ام اعلام کرد که مجموع فروش موتورهای لیپ در سال ۲۰۱۸ به ۷۴۱ عدد رسیده که در مقایسه با آمار مربوط به مدت مشابه در سال گذشته میلادی نشان دهنده رشدی معادل ۲،۹ برابر می باشد. مجموع موتورهای لیپ و نمونه های دیگر سی اف ام-۵۶ عرضه شده تاکنون در سال جاری میلادی به ۱۵۷۵ عدد رسیده که نشان از ۱۸ درصد رشد نسبت به سال پیش دارد. در عین حال تعداد موتورهای سی اف ام-۵۶ فروخته شده معادل ۸۳۴ عدد می باشد که در مقایسه با سال پیش ۲۲ درصد کاهش را نشان می دهد. در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ تعداد ۲۴۳ عدد موتور سی اف ام-۵۶ به مشتریان تحویل داده شد که کاهشی معادل یک سوم را تجربه کرده است.

بنابر اعلام سافران فروش ۱۱۰۰ عدد موتور لیپ در سال ۲۰۱۸ توسط سی اف ام هدف گذاری شده که اگر روند به همین شکل دنبال شود، مشکلی در تحقق آن وجود نخواهد داشت. مجموع سفارشهای قطعی برای موتورهای لیپ به ۱۵۲۳۹ عدد رسیده است. تاکنون موتورهای لیپ بر روی بیش از ۵۰۰ فروند انواع هواپیما شامل ۲۷۹ فروند جت مسافربری ایرباس ای۳۲۰نئو و ۲۲۴ فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس نصب شده است. هواپیماهای ایرباس به موتور لیپ-۱ای و هواپیماهای بوئینگ به موتور لیپ-۱بی مجهز شده اند. نمونه تولیدی اولیه هواپیمای مسافربری چینی کومک سی۹۱۹ تاکنون با استفاده از موتورهای لیپ-۱سی بیش از ۱۲۰ ساعت پرواز آزمایشی را پشت سر گذاشته اند.

www.flightglobal.com

 

4 نظر

  1. خیلی جالبه. تعداد فروشش خیلی بالاست

    • موتورهای توربوفن سی اف ام-۵۶ و موتور لیپ به عنوان نسل جدید این خانواده پرفروش ترین موتور توربینی هوایی جهان به شمار می روند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *