خانه / گزارش تصویری / ماموریت آپولو ۱۱

ماموریت آپولو ۱۱

۵۰۰۵-۱

 آپولو ۱۱ ماموریتی از ماموریت‌های پروژه آپولو است که منجر به فرود نخستین انسان بر روی کره ماه شد. در طی این ماموریت که توسط سازمان هوانوردی و فضانوردی ملی آمریکا (ناسا) مدیریت شده بود، نیل آرمسترانگ و باز آلدرین در ساعت ۲۰ و ۱۸ دقیقه روز بیستم ژوئیه ۱۹۶۹ بر کره ماه فرود آمدند. حدود شش ساعت بعد از فرود ماه ‏نشین، آرمسترانگ بر ماه گام نهاد. فضانورد سوم این ماموریت مایکل کالینز، به تنهایی در مدار ماه باقی‌ ماند تا ۱۵ ساعت دیگر دو فضانورد دیگر به او ملحق شدند. پس از ۸ روز زندگی در فضا، هر سه فضانورد به زمین بازگشتند.

۵۰۰۵-۲
راکت فضایی ساترن ۵ حامل آپولو ۱۱ به مقصد ماه

۵۰۰۵-۳
فضانوردان علاوه بر جمع آوری خاک و سنگ از سطح کره ماه آزمایش هایی را نیز انجام دادند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– آزمایش‏های مقاومت مصالح برای شناخت بیشتر خصوصیات فیزیکی مواد سطح کره ماه
– آزمایش های لرزه نگاری برای بررسی اعماق سطح کره ماه
– تعیین فاصله میان ماه و زمین با کمک لیزر
– آزمایش هایی بر روی گرد و غبار سطح ماه

۵۰۰۵-۴
فضاپیمای آپولو ۱۱ از دو بخش تشکیل شده است:
– بخش فرماندهی موسوم به کلمبیا که قرار بود در مداری دور ماه گردش کند. مایکل کالینز مسئولیت هدایت این بخش را به عهده داشت و در طول ماموریت در مدار ماه باقی‌ماند.
– بخش ماه‌نشین موسوم به عقاب که شامل کپسول ماه‌نشین و سخت‌افزار مخصوص فرود روی ماه بود. نیل آرمسترانگ و باز آلدرین با این بخش روی ماه فرود آمدند.

۵۰۰۵-۵نشان ماموریت آپولو ۱۱ توسط مایکل کالینز طراحی شد. عقاب در این نشان به معنای فرود صلح آمیز آمریکا بر ماه است. در این نشان عقاب با پاهای خود یک شاخه زیتون(نمادی از صلح) را گرفته ‌است و در حال فرود بر روی ماه دیده می‏ شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *