خانه / گزارش تصویری / گزارش تصویری شماره دو

گزارش تصویری شماره دو

۵۰۰۷-۱
آخرین آزمایش گرم زمینی موتور راکتی تقویتی پرتابگر اس ‏ال ‎اس

در واپسین سه‏ شنبه ماه ژوئن دومین و آخرین آزمایش صحه ‏گذاری کیفی موتور راکتی تقویتی سامانه پرتاب فضایی آمریکا (اس ‏ال‏ اس) در تاسیسات آزمایشی شرکت اوربیتال ای ‏تی‏ کی واقع در ایالت یوتا انجام شد. در این آزمایش موتور راکتی بوستر اس‏ ال ‏اس بیش از ۷۵ درصد نیروی پیشران لازم برای فرار از گرانش زمین و حرکت به سوی مریخ را تولید کرد. رویداد مذکور آخرین آزمایش این موتور در مقیاس کامل پیش از انجام اولین ماموریت آزمایشی اس ‏ال‏ اس در اواخر سال ۲۰۱۸ به‏ شمار می ‏رود.

۵۰۰۷-۲
آماده‏ سازی تجهیزات آزمایش سازه پرتابگر اس ‏ال‏ اس

تجهیزات و اداوات لازم برای آزمایش ارزیابی کیفی و صحه‏ گذاری کارکرد سازه پرتابگر نسل آینده آمریکا موسوم به اس ‏ال ‏اس زیر نظر مهندسان ناسا آماده می‏ شود. مونتاژ نهایی این تجهیزات در مرکز میک‏ هود ناسا در نیواورلان صورت می ‏گیرد. پوشش لازم برای حفاظت در برابر خوردگی روی سطح این تجهیزات زده می‏ شود. تجهیزات مذکور تا اواخر سال جاری میلادی به مرکز فضایی مارشال ناسا منتقل می‏ شود تا آزمایش بارگذاری سازه ۵۰ فوتی اس‏ ال ‏اس با کمک آنها انجام شود.

۵۰۰۷-۳
مونتاژ نهایی قطعه اصلی سازه بیرونی اس ‏ال‏ اس برای آزمایش بارگذاری

پس از پایان جوشکاری سازه واسط مرحله بالایی پرتابگر اس ‏ال ‏اس توسط ابزار ویژه ۳۰ فوتی در مرکز فضایی مارشال ناسا، این قطعه در حال جابجایی در خط مونتاژ دیده می‏ شود. این قطعه به‏ همراه تجهیزات و اداوات جانبی مرتبط به بخش دیگری از مرکز مارشال منتقل می‏ شود تا در آزمایش بارگذاری سازه تا اواخر سال جاری بکار گرفته شود. در این آزمایش قرار است مقاومت سازه و تجهیزات بخش بالایی راکت اس ‏ال‏ اس در برابر تنش ‏های ناشی از پرتاب و پرواز مورد ارزیابی قرار گیرد.

5007-4
مونتاژ نهایی سازه دم جت مسافربری بوئینگ بی-۷۷۷

بخش دم یک فروند هواپیمای بوئینگ بی۷۷۷ بر روی ریل خط تولید قرار گرفته است و روبات ویژه پانل‏ ها و اتصالات مربوطه را نصب می‏ کند. بوئینگ در تاسیسات خود در اِوِرت ایالت واشنگتن تجهیزات ساخت و مونتاژ جدیدی را برای تولید نمونه ‏های جدید خانواده بی-۷۷۷ راه‏ اندازی کرده است. این تغییر رویه در خط تولید علیرغم تسهیل و افزایش سرعت کار، چالش ‏هایی را نیز به دنبال داشته است.

۵۰۰۷-۵
اعزام مسافران جدید به ایستگاه فضایی بین‏ المللی

جدیدترین گروه اعزامی به ایستگاه فضایی بین‏ المللی به ترتیب از سمت راست کیت رابینز از آمریکا، آناتولی ایوانی‏ شین از روسیه و تاکویا اونیشی از ژاپن در روز یکشنبه ۲۰ تیرماه ۱۳۹۵ وارد ایستگاه فضایی بین‏ المللی شدند. آنها سه روز قبل از این تاریخ سوار بر فضاپیمای سرنشین‏ دار سایوز ام ‏اس توسط راکت فضایی سایوز از پایگاه فضایی بایکانور سفر خود را آغاز کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *