خانه / اخبار / مشارکت نورثروپ گرومن در برنامه پشتیبانی از پهپاد ام کیو-۲۵

مشارکت نورثروپ گرومن در برنامه پشتیبانی از پهپاد ام کیو-۲۵

شرکت نورثروپ گرومن قراردادی به ارزش ۳۵ میلیون دلار از نیروی دریایی ارتش آمریکا دریافت کرده که بر اساس آن برنامه کاهش ریسک عملیاتی پهپادهای ام کیو-۲۵ این نیرو را اجرا می‏ نماید. بخشی از این پروژه شامل پشتیبانی از سامانه خدمات عملیاتی هواپیماهای بدون سرنشین ناونشین نیروی دریایی آمریکا می باشد.

news-7-8-95-1-2

از دیگر فعالیتهای مرتبط با این قرارداد مشارکت نورثروپ در توسعه مفاهیم و روشهای مهندسی برای بهینه سازی مرحله مهندسی و ساخت برنامه توسعه ام کیو-۲۵ می باشد. فعالیتهای این پروژه در کالیفرنیا انجام می شود و انتظار می رود تا اکتبر ۲۰۱۷ به پایان برسد. فرماندهی سامانه های هوایی نیروی دریایی آمریکا ناظر بر حسن اجرای تعهدات نورثروپ در این پروژه می باشد. ام کیو-۲۵ اولین پهپاد عملیاتی ناونشین ارتش آمریکا به شمار می رود که برای انجام ماموریت های گردآوری اطلاعات، تجسس و شناسایی دوربرد و سوخت رسانی هوایی به هواپیماهای تاکتیکی نیروی دریایی طراحی شده است.

news-7-8-95-1-3

استفاده از این پهپاد در عملیات های هوایی نیروی دریایی آمریکا با کاستن از حجم کار هواپیماهای سرنشین دار، ضمن صرفه جویی در هزینه‏ ها، عمر عملیاتی جنگنده ها و هواپیماهای پشتیبانی نظامی را افزایش می دهد.

www.upi.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *