خانه / اخبار / سفارش کلاه خلبان جدید توسط نیروی هوایی سوئد

سفارش کلاه خلبان جدید توسط نیروی هوایی سوئد

سازمان اکتساب دفاعی وزارت دفاع سوئد از شرکت ساب خواسته تا یک سامانه نمایشگر ویژه برای نصب بر روی کلاه خلبانان جنگنده های گریپن نیروی هوایی ارتش این کشور تامین نماید. شرکت ساب قصد دارد این سامانه موسوم به تارگو را از شرکت برزیلی همکار خود ای ئی ال سیستماس تحویل بگیرد. این شرکت برزیلی در واقع زیرمجموعه ای از شرکت اسرائیلی البیت سیستمز می باشد.

news-21-8-95-5-2

ارزش این سفارش ۱۳،۲ میلیون دلار است و تحویل آن بین سالهای ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۶ نهایی می شود. ویژگی این کلاه جدید آن است که خلبان با حرکت دادن سر به سوی هدف می تواند حسگرهای سامانه تسلیحاتی هواپیما را روی اهداف موردنظر قفل نماید. بر این اساس زمان واکنش کاهش یافته و شلیک موشک به سوی اهداف بلافاصله پس از شناسایی و تشخیص آنها انجام می شود در حالیکه چشم خلبان بطور مستمر بر روی هدف متمرکز باقی خواهد ماند.

news-21-8-95-5-1

تجهیزات نصب شده روی این کلاه های روزآمد اطلاعات لازم در مورد اهداف را در اختیار خلبان قرار می دهند تا به وی در تشخیص سریع وضعیت و موقعیت و اتخاذ موثرترین تصمیم کمک شود. نیروی هوایی سوئد هم اکنون از تجهیزات مشابهی بر روی کلاه خلبانان نمونه های قدیمی تر گریپن استفاده می کند و قصد دارد کلاه های مجهز به سامانه تارگو را برای خلبانان جنگنده های گریپن-ئی خریداری نماید.

www.upi.com

6 نظر

  1. سلام به سایت ما هم سر بزنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *