خانه / اخبار / تصویب فروش ۲۶ فروند پهپاد پریدیتور-بی به انگلستان

تصویب فروش ۲۶ فروند پهپاد پریدیتور-بی به انگلستان

بنابر اعلام وزارت امور خارجه آمریکا مجوز لازم برای فروش ۲۶ فروند پهپاد پریدیتور-بی محصول شرکت جنرال اتمیکس به انگلستان صادر شده است. پیش از این گزارشهایی در مورد انتخاب این پهپاد برای تامین نیاز برنامه پراتکتور نیروی هوایی سلطنتی انگلستان منتشر شده بود. آژانس همکاری های دفاعی و امنیتی آمریکا وابسته به وزارت امورخارجه این کشور فرآیند تصویب قانونی این معامله به ارزش تقریبی یک میلیارد دلار را در قالب برنامه فروش نظامی خارجی دولت آمریکا دنبال می کند. قرار است پهپادهای جدید جایگزین ۱۰ فروند پهپاد ریپر بلاک-۱ نیروی هوایی انگلستان شوند.

news-4-9-95-2-2

همچنین تحویل دوازده ایستگاه زمینی کنترل و مدیریت عملیات پهپادهای پریدیتور-بی به انگلستان در قالب این معامله پیش بینی شده است. گرچه مجوزی برای فروش مهمات قابل نصب بر این روی پرنده های بدون سرنشین به انگلستان صادر نشده اما تامین سامانه هدفگیری و کیتهای نصب و اتصال مهمات در برنامه گنجانده شده است.

news-4-9-95-2-3

ارتش انگلستان پیش از این تسلیح این پهپادها به مهمات ساخت این کشور همچون موشک برایمستون را مدنظر داشته است. همچنین امکان نصب بمب هدایت شونده لیزری پیووی-۴ محصول شرکت ریتون که انگلستان در توسعه آن مشارکت داشته بررسی شده است. پهپادهای ریپر عملیاتی نیروی هوایی انگلستان از موشک هوا به زمین هلفایر استفاده می کنند.

aviationweek.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *