خانه / اخبار / پرتاب ماهواره ارتباطی جدید یاه ست به مدار زمین تا سال آینده

پرتاب ماهواره ارتباطی جدید یاه ست به مدار زمین تا سال آینده

شرکت ارتباطات ماهواره ای یاه ست امارات متحده عربی قصد دارد در اوایل سال آینده میلادی ماهواره جدیدی را با هدف گسترش پوشش تلویزیونی در قاره آفریقا و کشور برزیل به مدار زمین ارسال نماید. این پرتاب هزینه ای نزدیک به ۳۵۰ میلیون دلار روی دست یاه ست می گذارد و به این شرکت امکان می دهد به بازار پخش تلویزیونی در ۱۹ کشور جدید وارد شود. پیش از این دو ماهواره از خانواده یاه ست به ترتیب در سال ۲۰۱۱ و سال ۲۰۱۲ به مدار زمین اعزام شده اند.

news-9-9-95-3-3

بنابر اعلام خبرگزاری ماهواره جدید یاه ست قرار است توسط راکت فضایی آریان ۵ پرتاب شود. شرکت آمریکایی اوربیتال ای تی کی طراحی و ساخت این ماهواره را بر عهده دارد. خبرگزاری گلف نیوز به نقل از مسعود شریف محمود مدیرعامل شرکت یاه ست اعلام کرده است که این شرکت طی ۵ سال آینده در زمره چهار شرکت برتر تامین کننده خدمات ارتباطات ماهواره ای و پخش زنده تلویزیونی قرار خواهد گرفت. بر اساس برنامه توسعه پنج ساله شرکت یاه ست قرار است تعداد ماهواره های عملیاتی این شرکت در مدار زمین به هشت عدد برسد و درآمد یاه ست نیز با رشدی در حدود ۷۰ درصد توام شود.

news-9-9-95-3-2

گزارشهای مالی منتشرشده توسط یاه ست نشان می دهد عملکرد این شرکت در سالهای آغازین فعالیت بسیار مثبت و امیدبخش بوده و با اتکاء به حمایت دولت امارات متحده عربی امید زیادی برای موفقیتهای آینده وجود دارد. شرکت یاه ست همچنین تفاهم نامه همکاری با شرکت پاناسونیک و خطوط هوایی اتحاد به امضاء رسانده تا خدمات ارتباط ماهواره‏ ای باند پهن به آنها عرضه نماید.

www.aerospace-technology.com

2 نظر

  1. ۱۹کشور جدیدی که شامل بیم ماهواره یاه سات خواهد گرفت چه کشورهایی هستند ایا المان هم شامل بیم یاه سات قرار خواهد گرفت

    • با سلام و احترام
      همانطور که در متن خبر آمده است ۱۹ کشور جدید در منطقه آفریقا و آمریکای جنوبی (عمدتا برزیل) به حوزه تحت پوشش یاه ست افزوده خواهند شد.
      از حسن توجه شما سپاسگزاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *