خانه / اخبار / آزمایش موشک بالستیک بسیار دقیق چین در رزمایش اخیر ارتش این کشور

آزمایش موشک بالستیک بسیار دقیق چین در رزمایش اخیر ارتش این کشور

نیروی موشکی ارتش آزادیبخش خلق چین در جدیدترین رزمایش خود نمونه جدید میان بردی از خانواده موشکهای دی اف را بصورت آزمایشی شلیک کرد. این موشک قادر است پایگاه های آمریکا و ژاپن در محدوده دریای چین جنوبی را هدف قرار دهد.

News-21-11-95-1-1چین اولین بار از موشک دی اف-۱۶ در مراسمی عمومی در اواخر سال ۲۰۱۵ پرده برداری کرد. در رزمایش اخیر موشک دی اف-۱۶ از اعماق منطقه ای جنگلی با پوشش گسترده درخت شلیک شد. فرماندهان ارشد نظامی چین دقت این موشک میان‏ برد بالستیک را در حد موشکهای کروز روزآمد جهان ارزیابی می کنند. بنابر اعلام ارتش چین برد این موشک از ۱۰۰۰ کیلومتر تجاوز می کند و قادر است سه سرجنگی اتمی در مجموع با وزن یک تن را با خود حمل نماید.

News-21-11-95-1-2دقت این موشک در اصابت به هدف کمتر از ۱،۵ متر اعلام شده است. برد موشک دی اف-۱۶ به آن قابلیت حمله به پایگاه ارتش آمریکا در اوکیناوای ژاپن را می دهد. همچنین اهداف نظامی در جزایر ژاپنی دریای چین جنوبی، تایوان و فیلیپین نیز در تیررس این موشک قرار خواهند داشت. سرجنگی این موشک بالستیک می تواند در مسیر حمله به سوی هدف مانور دهد و رهگیری آن توسط سامانه های دفاعی موشکی دشوار خواهد بود. سکوی پرتاب این موشک از نوع متحرک جاده ای است.

https://sputniknews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *