خانه / گزارش تصویری / گزارش تصویری شماره بیست و دوم

گزارش تصویری شماره بیست و دوم

۱نمونه ای از طرح جدید روسها برای توسعه یک آکرانوپلن در آزمایشگاه موسسه آیروهیدرودینامیک مرکزی روسیه مستقر در مسکو دیده می‏ شود. این هواپیمای ترابری با استفاده از مزیت پرواز در نزدیکی زمین قادر خواهد بود محموله‏ ای به وزن ۵۰۰تن را جابجا نماید. این پرنده بزرگ در فاصله ۳ تا ۱۲ متری از سطح زمین پرواز می‏ کند. روس‏ها در دهه ۱۹۶۰ نمونه‏ ای غول‏ آسا از این هواپیما را در دریای خزر آزمایش کردند.

۲سه تن از متخصصان مهمات نیروی هوایی ارتش آمریکا در حال تلاش برای نصب یک بمب حرارتی هسته ‏ای بی-۲۸وای ۱ زیر بمب‏ افکن بی-۵۲ استراتوفورترس دیده می‏ شوند. این بمب دو مرحله ‏ای توسط آزمایشگاه ملی لاس آلموس طراحی شده بود و تولید آن از ژانویه ۱۹۵۸ آغاز شد و تا می ۱۹۶۶ ادامه یافت. بیش از ۴۵۰۰ قبضه از این سلاح در ۲۰ گونه مختلف تولید شد.

۳سرباز فرانسوی در کنار یک فروند پهپاد ریپر متعلق به ارتش این کشور در پایگاهی در نجیر دیده می شود. نیروی هوایی فرانسه در سال ۲۰۱۶ دومین گروه از پهپادهای ریپر خود را از شرکت جنرال اتمیکس تحویل گرفت. تکمیل ناوگان عملیاتی پهپادهای ام کیو-۹ فرانسه تا سال ۲۰۱۹ به پایان می رسد.

۴نمایی زیبا از پرواز یک فروند بمب ‏افکن راهبردی بی-۵۲ نیروی هوایی ارتش آمریکا در تصویر دیده می ‏شود. جداشدن یکی از موتورهای این هواپیما در  جریان یک پرواز آموزشی در نخستین روزهای سال ۲۰۱۷ خبرساز شده است.

۵یک فروند بمب‏ افکن راهبردی بی-۱بی لنسر در حال نشستن بر روی باند فرودگاه پایگاه اِلس ‏وُرث نیروی هوایی آمریکا واقع در ایالت داکوتای جنوبی در ژانویه ۱۹۸۷ دیده می‏ شود. شرکت راکول در فاصله بین سالهای ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۸ نزدیک به ۱۰۰ فروند از این بمب‏ افکن را تولید و عرضه کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *