خانه / اخبار / سفارش جدید ریتون برای تولید موشک سایدوایندر

سفارش جدید ریتون برای تولید موشک سایدوایندر

شرکت ریتون سفارشی به ارزش ۷۷،۸ میلیون دلار برای تامین موشکهای هوا به هوای سایندوایندر ای آی ام-۹اکس بلوک ۲ برای نیروی دریایی و نیروی هوایی ارتش آمریکا دریافت کرده است. بنابر اعلام وزارت دفاع آمریکا قرارداد اخیر با ریتون همچنین شامل ارائه خدمات پشتیبانی و بهسازی برای برخی مشتریان خارجی این موشک نیز می شود.

News-8-2-96-3-3پیش از این در ژوئیه سال ۲۰۱۶ ریتون قرارداد دیگری به ارزش ۲۹۱ میلیون دلار برای تولید و عرضه موشک نامدار سایدوایندر دریافت کرد. در قرارداد اخیر بهسازی موردنظر شامل ارتقاء سامانه های پیشرانش و هدفگیری موشکها می باشد. سایر خدمات موردنظر در این سفارش تسلیحاتی جدید دربرگیرنده بهسازی مستمر نمونه های پیشین و پایش نیاز احتمالی کشورهای خریدار سایدوایندر به نمونه های جدیدتر برای پاسخ به نیازهای عملیاتی آینده آنها می باشد.

موشک سایدوایندر از سال ۱۹۵۳ در فهرست مهمات استاندارد ارتش آمریکا قرار دارد و تولید نمونه بلوک ۲ این موشک از ۱۴ سال پیش آغاز شده است. بیش از ۴۰ کشور مختلف دنیا از سایدوایندر به عنوان موشک هوا به هوای کوتاه برد در نیروی هوایی خود استفاده می کنند. نمونه سایدوایندر بلوک ۲ دارای جستجوگر فروسرخ روزآمد همه جانبه نگر است که خلبان را قادر به شلیک به سوی اهداف مختلف در هر زاویه و سمتی می کند. این موشک با برد ۳۶ کیلومتر می تواند با سرعت ۲،۵ ماه پرواز کند و سرجنگی آن از نوع مجاورتی است.

www.upi.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *