خانه / اخبار / برنامه پاکستان برای تولید هواپیمای مسافربری تجاری سبک

برنامه پاکستان برای تولید هواپیمای مسافربری تجاری سبک

بنابر گزارش‏های منتشرشده در ایرشوی دوبی۲۰۱۷ شرکت دولتی مجتمع هوانوردی پاکستان موسوم به پی ای سی قصد دارد وارد حوزه تولید هواپیماهای مسافربری تجاری سبک شود و محصول خود را علاوه بر بازار داخلی به خاورمیانه و کشورهای آسیای میانه نیز عرضه نماید. بنابر اعلام مسئولان ارشد این شرکت هواپیمای موردنظر ظرفیت حمل ۱۰ تا ۳۰ مسافر را خواهد داشت و با توجه به قیمت تمام شده مقرون به صرفه امید زیادی نسبت به موفقیت این محصول در بازار صادراتی وجود دارد.

News-28-8-96-1-2وظیفه اصلی و عمده شرکت پی ای سی تامین نیاز نیروهای مسلح پاکستان به تجهیزات و محصولات هوایی می باشد و اخیرا بنابر تصمیم مدیران ارشد خود قصد دارد به عرصه غیرنظامی نیز وارد شود. دولت پاکستان از بخش خصوصی این کشور برای سرمایه گذاری در پروژه های هوانوردی غیرنظامی پی ای سی دعوت به عمل آورده است. علاقمندی پاکستان به استفاده بیشتر از توان بخش خصوصی حتی به حوزه محصولات نظامی نیز گسترش یافته و ممکن است پای شرکتهای خصوصی به پروژه تولید جت جنگنده جی اف-۱۷ تاندر نیز باز شود.

News-28-8-96-1-3به نظر می رسد هواپیمای موردنظر پاکستان در کلاس دورنیر-۳۲۸ قرار داشته باشد. از دیگر گزینه های همرده که البته ابعادی نسبتا بزرگتر دارند می توان به ای تی آر-۴۲ و ان۲۱۹ محصول شرکت پی تی دی آی اندونزی اشاره کرد.

 

http://quwa.org

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *