خانه / اخبار / اولین پرواز هواپیمای ایرباس بلوگا اکس ال تا میانه سال ۲۰۱۸

اولین پرواز هواپیمای ایرباس بلوگا اکس ال تا میانه سال ۲۰۱۸

غول هواپیماسازی اروپا انتظار دارد جدیدترین هواپیما ترابری ویژه این شرکت موسوم به بلوگا اکس ال تا شش ماه آینده برای انجام اولین پرواز آماده شود. در روزهای آغازین ژانویه ۲۰۱۸ اولین نمونه این هواپیما از خط تولید ایرباس در تولوز فرانسه خارج شد. بر اساس برنامه ریزی انجام شده انتظار می رود دو فروند اولیه این هواپیما در برنامه آزمایش و ارزیابی پروازی شرکت کنند.

این برنامه شامل هزار ساعت پروازی خواهد بود. در صورت موفقیت آمیز بودن برنامه آزمایش و ارزیابی ایرباس امیدوار است اولین فروند بلوگا اکس ال تا نیمه ۲۰۱۹ عملیات شود و پروازهای ماموریتی خود برای انتقال قطعات بزرگ تولیدی بین برایتون انگلستان، برمن آلمان و تولوز فرانسه را انجام دهد. در ادامه قرار است تا سال ۲۰۲۲ بطور سالیانه یک فروند دیگر از این هواپیما وارد خدمت عملیاتی شود. مونتاژ نهایی اولین نمونه تولیدی بلوگا اکس ال از ژانویه ۲۰۱۷ کلید خورد.

بلوگا اکس ال بر اساس هواپیما ای ۳۳۰-۲۰۰اف طراحی شده و ظرفیت حمل بار آن ۳۰ درصد بیشتر از نمونه پیشین بلوگا-۶۰۰ اکس تی می باشد. برای مثال این هواپیما می تواند مجموعه کامل بالهای ایربای اس۳۵۰اکس دبلیو بی را در خود جای دهد در حالیکه نمونه بلوگا ۶۰۰اکس تی تنها ظرفیت حمل یک بال را داشت. بلوگا می تواند ۵۰ تن بار را تا مسافت ۴۱۰۰ کیلومتر حمل نماید.

www.ainonline.com

یک نظر

 1. سلام روز بخیر
  قبلا ازتون دعوتتون کرده بودم برای عضویت در گروه
  جامعه وبمستران
  مهندس چرا نیومدی توی گروه
  خوشحال میشیم تشریف بیارید و دوستان دیگه تبادل
  اطلاعات داشته باشیم
  گروه جامعه وب مستر ها
  https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *