خانه / اخبار / تکمیل آزمایشهای پروازی برای اخذ گواهینامه نوع کی سی-۴۶

تکمیل آزمایشهای پروازی برای اخذ گواهینامه نوع کی سی-۴۶

برنامه توسعه هواپیمای سوخت رسان کی سی-۴۶ بوئینگ همه آزمایشهای پروازی لازم برای دریافت گواهینامه نوع از اداره ملی هوانوردی فدرال (اف ای ای) آمریکا را پشت سر گذاشت. در آخرین مرحله از این برنامه، سوخت رسانی هوایی به یک فروند هواپیمای ترابری سنگین سی-۱۷ انجام شد. بوئینگ اعلام کرد همه داده ها و نتایج حاصل از پروازهای آزمایشی انجام شده در قالب این برنامه را به اف ای ای ارسال کرده است. به عنوان بخشی از این برنامه آزمایشی، تیمی از بوئینگ و نیروی هوایی آمریکا مسئولیت صحه گذاری کارکرد تجهیزات سوخت رسانی هوایی کی سی-۴۶ و اتصال صحیح آن به هواپیماهای دریافت کننده سوخت مانند اف-۱۶، اف/ای-۱۸، سی-۱۷ و ای-۱۰ را بر عهده گرفتند. این تیم همچنین امکان سوختگیری هوایی کی سی-۴۶ از سایر هواپیماها شامل کی سی-۱۳۵، کی سی-۱۰ و سایر هواپیماهای کی سی-۴۶ را مورد بررسی قرار داده است.

این هواپیما همچنین آزمایشهای پروازی در ساعات مختلف شبانه روز را انجام داده و تجهیزات اویونیکی و سامانه های تدافعی آن در کی سی-۴۶ بر اساس جت مسافربری بوئینگ ۷۶۷-۲سی طراحی شده و در خط تولید بوئینگ در اورت واشنگتن تولید می شود. بوئینگ در حال حاضر سفارش برای تولید ۱۷۹ فروند هواپیمای سوخت رسان کی سی-۴۶ از نیروی هوایی آمریکا دریافت کرده است و قصد دارد در اولین بخش از برنامه تولیدی ۳۴ فروند از آنرا بسازد. اداره هوانوردی فدرال آمریکا باید پیش از اعطاء گواهینامه نوع به هواپیمای کی سی-۴۶ نظر نهایی خود در مورد قبول یا رد درخواست بوئینگ برای چشم پوشی از خطای جزئی کشف شده در نرم افزار کنترل فشار سامانه انتقال سوخت در شرایط پروازی خاص را اعلام نماید. کارشناسان اف ای ای در حال بررسی درخواست بوئینگ و گزارشهای فنی مرتبط هستند. در عین حال نیروی هوایی آمریکا نیز از دریافت ۱۸ فروند تولید شده اولیه کی سی-۴۶ تا پیش از تعیین تکلیف این مورد خاص امتناع می ورزد.

www.flightglobal.com

42 نظر

 1. ممنون.مقالات شما واقعا عالی و به روز هستند.خسته نباشید

 2. تشکر از سایت بسیار خوب و مفیدتون
  با آرزوی سالی خوب

 3. مطالب سایت عالیهههه سعی میکنم بیشتر به سایتتون سربزنم
  استفاده کردم از مطالب خوبتون

 4. سلام واقعا مطالب خوبی در سایت قرار دادید ممنونم

 5. سایتتونو همیشه دنبال میکنم خیلی عالیه
  خسته نباشیییییییییییییییییییییییید

 6. سلام مرسی از سایت خوبتون موفق باشید …

 7. سایت خوبی دارید خسته نباشید عرض میکنم خدمت ادمین سایت

 8. یکی از بهترین ها در حوزه فعالیت خودتون هستید

 9. مقالات شما واقعا عالی و به روز هستند

 10. به جرات می تونم بگم در زمینه فعالیتتون بهترینید

 11. ..محتوا و مطالبی که به اشتراک میزارید بسیار آموزنده ست .. همیشه موفق و سربلند باشید

 12. ممنون.مقالات شما واقعا عالی و به روز هستند.خسته نباشید

 13. اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید عالیییی بود

 14. سلام یکی دوتا از مطالب رو خوندم و خیلی لذت بردم فقط یک نکته و اونم اینکه بیشتر و بهتر و مطالب به روزتر کار کنید. ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *