خانه / گزارش تصویری / گزارش تصویری شماره چهل و هشت

گزارش تصویری شماره چهل و هشت

نمایی زیبا از پرواز بک فروند جت جنگنده اف-۱۶ فایتینگ فالکون نیروی هوایی آمریکا مسلح به مهمات هواپایه مختلف بر فراز میدان تیر مشترک ارتش این کشور در آلاسکا در روز هجدهم ژوئیه ۲۰۱۹ در تصویر دیده می شود. بیش از چهل سال از خدمت عملیاتی اف-۱۶ در ارتش آمریکا می گذرد و تاکنون بالغ بر ۴۶۰۰ فروند از نمونه های مختلف آن تولید و عرضه شده است.

تمرین حمل یک نفربر سبک توسط بالگرد یو اچ-۶۰ در رزمایش ضربت شمالی(نورثرن استرایک) گارد ملی ارتش آمریکا. بالگرد بلک هاوک محصول سیکورسکی با وزنی بیش از شش تن و سرعت بیشینه ۳۵۷ کیلومتر بر ساعت می تواند تا برد عملیاتی ۵۸۳ کیلومتر پرواز کند.

پرواز جمع دو فروند جت جنگنده روزآمد اف-۲۲ رپتور یروی هوایی آمریکا در قالب تمرین نظامی مشترک ارتش این کشور در تابستان ۲۰۱۹ در آلاسکا در تصویر دیده می شود. تاکنون هشت فروند نمونه آزمایشی و ۱۸۷ فروند نمونه عملیاتی از این جنگنده پنهانکار برتری هوایی گران قیمت تولید و عرضه شده است. وزن بیشینه برخاست اف-۲۲ نزدیک به ۳۸ تن می باشد.

ملوانان مستقر بر روی عرشه کشتی تهاجمی آبی خاکی کیرسارج پس از اتصال محموله مهمات به بالگرد ام اچ-۶۰اس سی هاوک برای انجام عملیات انتقال محموله آماده می شوند. این بالگرد چندمنظوره دریایی به موتور توربوشفت جنرال الکتریک تی۷۰۰ مجهز بوده و از سال ۱۹۸۴ به خدمت عملیاتی پیوسته است.

غواص گارد ساحلی ارتش آمریکا برای انجام تمرین امداد و نجات آماده پرش از بالگرد ام اچ-۶۵ دلفین است. سرعت بیشینه این پرنده ۲۱۷ کیلومتر بر ساعت و برد آن ۶۵۸ کیلومتر است. این بالگرد بر اساس بالگرد فرانسوی یوروکوپتر ای اس۳۶۵ توسعه یافته است. قیمت هر فروند از آن ۹ میلیون دلار برآورد می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *