خانه / گزارش تصویری / گزارش تصویری شماره چهل و نه

گزارش تصویری شماره چهل و نه

افسر نیروی دریایی ارتش آمریکا در حال هدایت جت جنگنده نسل پنجمی اف-۳۵بی لایتنینگ۲ بر روی عرشه ناو تهاجمی آبی خاکی کلاس وسپ ماکین آیلند

پرواز جمع بالگردهای ام اچ-۶۰آر سی هاوک نیروی دریایی آمریکا در هاوایی در تصویر دیده می شود. علاوه بر آمریکا ارتش کشورهای اسپانیا، ترکیه و استرالیا نیز از بالگردهای سی هاوک استفاده می کنند. قیمت هر فروند از این پرنده حدود ۴۳ میلیون دلار ارزیابی می شود.

بالگرد ترابری تاکتیکی سنگین شنوک نیروی زمینی ارتش آمریکا در حال پرواز برفراز هاوایی در تصویر دیده می شود. بیش از ۱۲۰۰ فروند از این بالگرد موفق تولید و عرضه شده است. اولین بار در سپتامبر ۱۹۶۱ نخستین بالگرد شنوک به پرواز درآمد.

جت جنگنده اف-۱۶ فایتینگ فالکون نیروی هوایی ارتش آمریکا پایگاه هوایی نلیس را ترک می کند. تاکنون بیش از ۴۶۰۰ فروند از نمونه های مختلف جت جنگنده اف۱۶ تولید و عرضه شده است.

سربازان نیروی هوایی آمریکا عملیات تخلیه بار هواپیمای ترابری سنگین ویژه سوپر گاپی متعلق به ناسا را در پایگاه مانسفیلد اوهایو انجام می دهند. محموله این هواپیما بخشهایی از کپسول فضایی اوریون است که در مرکز تحقیقاتی ناسا در اوهایو مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *