خانه / اخبار / کره جنوبی به دنبال بهسازی جنگنده سبک اف ای۵۰

کره جنوبی به دنبال بهسازی جنگنده سبک اف ای۵۰

آژانس توسعه دفاعی کره جنوبی موسوم به ای دی دی قصد دارد برد و توانمندیهای تهاجمی جت جنگنده سبک اف ای-۵۰ محصول شرکت صنایع هوافضای کره جنوبی(کی ای آی) را ارتقاء دهد. در حال حاضر ۶۰ فروند از این هواپیما در ناوگان عملیاتی نیروی هوایی ارتش کره جنوبی در خدمت عملیاتی هستند.  با خارج شدن تدریجی هواپیماهای رزمی اف۵ئی/اف و اف۴ئی نیروی هوایی کره از خدمت عملیاتی، تمایل برای استفاده از هواپیمای تک موتوره با دو سرنشین اف ای-۵۰ رو به افزایش است. این هواپیما اساسا برای ایفای تقش در ماموریت پشتیبانی نزدیک هوایی توسعه یافته اما ارتش کره جنوبی امیدوار است نقش آنرا پررنگ تر کند. بعنوان اولین گام در این مسیر ای دی دی مطالعه امکان سنجی را از ژوئیه تا دسامبر سال جاری در دست انجام دارد که هدف از آن بررسی زمینه های ممکن برای افزایش حوزه های ماموریتی اف ای۵۰ است.حمل مخازن سوخت اضافی با هدف افزایش برد و همچنین امکان نصب پادهای هدف یابی و استقرار مهمات جدید شامل موشک های هوا به هوای دوربرد فراتر از میدان دید از جمله ویژگی های مدنظر است. هواپیمای اف ای۵۰ فایتینگ ایگل نمونه ضربتی سبک جت آموزشی پیشرفته تی-۵۰ گلدن ایگل می باشد که روند توسعه آن شبیه به یاک-۱۳۰ و ام-۳۴۶ بوده است. توپ گاتلینگ سه لول ۲۰ میلیمتری محصول جنرال داینمیکس بصورت داخلی در اف ای۵۰ تعبیه شده و هفت نقطه خارجی بر روی سازه آن برای نصب انواع بمب و موشک مستحکم شده است.

www.janes.com

6 نظر

  1. این موضوع دستاورد بسیار بزرگی برای این موضوع به حساب می آید و در صورت رسیدن به این هدف به پیشرفت های زیادی از لحاظ اقتصادی دست پیدا می کنند.

  2. این نوع جنگنده ها کاربرد بسیار مفیدی دارند و در صورتی که بتواند چنین جت های جنگنده ای را ارتقا دهد می تواند گوی سبقت را از کشورهای دیگر برباید و این برای این کشور تحولی عظیم به حساب می آید.

  3. همانطور که دوستان نیز گفتند رسیدن به چنین جنگنده های قدرتمند و پرکاربرد، تحو.ل عظیمی را برای کشور کره جنوبی به دنبال خواهد داشت.

  4. سایت خیلی خوبی دارید
    موفق باشید

  5. مطالب خیلی خوبی به اشتراک میذارید
    موفق باشید

  6. این حرکت نشان از پیشرفت فوق العاده کشور کره داره و ای کاش روزی برسه که همچین خبرایی برای کشور ما نیز نمایان بشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *